Orientalnie w Polkowicach

W klimatach dalekiego Orientu minęło kolejne spotkanie autorskie w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Polkowicach. Jego gościem była Tanya Valko, polska pisarka, poetka, arabistka i tłumaczka, autorka słynnej arabskiej sagi z takimi tytułami jak: „Arabska żona”, „Arabska córka” oraz sagi azjatyckiej: „Okruchy raju”, „Miłość na Bali”.

– Za wartością tych powieści przemawia fakt, że spisywane historie nie są zwykłą fikcją literacką, a poniekąd zbiorem osobiście dokonanych przez autorkę obserwacji i doświadczeń zdobytych w tajemniczym orientalnym świecie – informują organizatorzy spotkania.

Tanya Valko opowiadała o życiu w krajach arabskich, gdzie spędziła ponad 25 lat. Poruszyła bardzo trudne tematy: problemy fundamentalizmu islamskiego czy terroryzmu na Bliskim Wschodzie. Opowiadała o swoich książkach, w których przedstawia świat niesamowitego bogactwa i władzy, ale też nędzy i rozpaczy, życie na salonach i w obozie dla uchodźców.

Uczestnicy spotkania mieli okazję otrzymać autograf pisarki, a wielu z nich przyszło z własnymi książkami jej autorstwa. Każdy mógł też liczyć na wyjątkową fotkę z gościem.

Fot. MGBP Polkowice

Dodaj komentarz