Opublikowany: wt, Maj 8th, 2018

Opozycja krytykuje basenowe wizje (WIDEO)

Prezydent Legnicy zdecydował o budowie Letniego Parku Wodnego, który ma powstać w pobliżu nowego mostu na Kaczawie. Opozycja nie kryje oburzenia i przypomina, że włodarz z nikim nie konsultował kosztownego pomysłu. Radni, którzy już w tym miesiącu mają się pochylić nad projektem uchwały w tej sprawie, mówią, że Tadeusz Krzakowski stosuje wobec nich szantaż emocjonalny.

Nikt nie ma wątpliwości, że decyzja o powstaniu Aquafun przy ul. Stromej jest elementem nadchodzącej kampanii wyborczej. Co ciekawe, prezydent poinformował o swych planach w niedzielny wieczór na popularnym portalu społecznościowym. Nazajutrz zwołał konferencję prasową i przedstawił szczegóły dotyczące projektu.

Miasto dysponuje też zgodą konserwatora zabytków, bowiem dawny Kabewiak podlega jego ochronie. Letni Park Wodny usytuowany będzie na terenie niemal stuletniego Kąpieliska Południowego. Pieczołowitej renowacji poddane zostaną budowle modernistyczne. Natomiast nowe nawiązywać będą do zabytkowego stylu. Cała infrastruktura wodna i wypoczynkowa spełniać ma najnowsze standardy technologiczne.

Budowa letniego centrum rekreacji ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Jest plan, by całość była gotowa w czerwcu przyszłego roku. Wiadomo, że inwestorem będzie komunalna spółka, zajmująca się gospodarowaniem majątku po byłym lotnisku i zarządzaniem nieruchomościami. Strefa Aktywności Gospodarczej, bo o niej mowa, zaciągnie na ten cel kredyt bankowy. Inwestycja ma pochłonąć kilkanaście milionów złotych. Zdaniem opozycji koszty będą jednak zdecydowanie wyższe.

Radnym Platformy Maciejowi Kupajowi i Jarosławowi Rabczence nie podoba się prezydencja strategia. Opozycja przypomina, że prezydent basenowe inwestycje zapowiada od 10 lat i jak dotąd żadnej nie zrealizował. Przy okazji wspomina też wyrzucone w błoto niemal 200 tys. zł na dokumentację techniczną obiektu przy ul. Radosnej.

AquaFun Legnica będzie mógł jednorazowo pomieścić około trzech tysięcy osób. Roczny koszt obsługi oszacowano na 2 mln zł. Letni Park Wodny jest dobrze skomunikowany z sąsiednim parkiem Miejskim, zbiorczą drogą południową i parkingiem przy ul. Bielańskiej.

Szczegóły w materiale filmowym:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..