Opublikowany: pt, Paź 18th, 2019

Okradli staruszka metodą “na wodociągi” (FOTO, WIDEO)

Jaworska policja szuka sprawców kradzieży, którzy podając się za pracowników miejskich wodociągów weszli do mieszkania 81-letniego mężczyzny. Zginęły oszczędności w kwocie 5 tys. zł.

Do zdarzenia doszło na Osiedlu Piastowskim w czwartek. Ok. godz. 13:30 do jednego z mieszkań zapukał mężczyzna, który podając się za pracownika wodociągów informował o rzekomej awarii. Po kilku chwilach do sprawcy dołączyła kobieta, która ponaglała „pracownika” i nalegała by nabrać zapasy wody.

Wykorzystując chwilę nieuwagi jeden z przestępców spenetrował mieszkanie znajdując kopertę z zawartością 5 tys. zł. Minęło sporo czasu zanim staruszek zorientował się, że został oszukany i okradziony. Sprawą zajęła się jaworska policja. Sprawcy byli w wieku ok. 30l. Funkcjonariusze apelują jednocześnie, by w takich i podobnych przypadkach zachować szczególną ostrożność. – Nie należy wpuszczać  do mieszkania obcych, tym bardziej że służby miejskie nie pracują w takiej formie – ostrzega kom. Łukasz Kubiś.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..