Ogradzają 50 kilometrów drogi przed dzikami

Przy drodze krajowej nr 12 zostaną wkrótce zamontowane specjalne ogrodzenia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad we Wrocławiu chce w ten sposób ograniczyć migrację zwierząt leśnych. Ma to z kolei bezpośredni związek z z zagrożeniem spowodowanym wystąpieniem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

– W związku z nadzwyczajną sytuacją, by ograniczyć migrację zwierząt podpisaliśmy umowę na „Wykonanie ogrodzenia zatrzymującego migrację zwierząt z terenów leśnych na krawędzi pasa drogowego DK12 na terenie województwa dolnośląskiego” – informuje Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału GDDKiA.

Ogrodzenie zostanie wykonane od północnej strony DK 12, od granicy województwa lubuskiego z województwem dolnośląskim od Piotrowc km 85,7 do granicy województwa lubuskiego z województwem dolnośląskim. Łącznie będzie to prawie 50 kilometrów ogrodzenia (od 85,7 km do 133,4 km) z pominięciem terenów zabudowanych.

Wykonawca ma 3 tygodnie na realizację zadania od dnia podpisania umowy.

Na początku bieżącego roku podobne działania w zawiązku z ASF na Dolnym Śląsku wprowadzono wzdłuż dróg S5, A8/AOW, A4, S3.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..