Ogród francuski odzyska dawny blask

Ruszyły prace w ramach rewitalizacji ogrodu francuskiego w parku Miejskim. Zarówno przedstawiciele miejscowego magistratu, jak i wykonawca inwestycji zapowiadają, że tamtejszy teren oraz fontanny odzyskają dawny urok.

Najkorzystniejszą ofertę w trakcie poszukiwań wykonawcy złożyła firma Pro-Infra. Z propozycją przekraczającą 13 mln zł pokonała dwie inny firmy, które starały się o to zlecenie. Oznacza to, że wykonawca rozpoczyna właśnie pierwszy etap rewitalizacji, obejmujący ogród francuski. Blask odzyskać mają tamtejsze fontanny, alejki spacerowe i mała architektura. Inwestycja zostanie zrealizowana w cyklu dwuletnim. Ma się zakończyć wiosną przyszłego roku.

– Do części francuskiej parku powróci klimat lat 20. minionego wieku. Powróci czar i nastrój tamtych lat. Fontanny to pierwszy etap rewitalizacji. Planowane są jeszcze dwa kolejne, obejmujące całe założenie tej części parku – wylicza Henryka Zdziech, ogrodnik miejski. I zaznacza: – Pamiętajmy jednak, że park jest wpisany do rejestru zabytków. Dlatego rewitalizacja odbędzie się według tamtych, historycznych założeń. Oczywiście pojawi się tutaj wiele nowych elementów, jak rzeźby, altany. Chcemy też stworzyć przy fontannach multimedialny ekran wodny do projekcji obrazów – zdradza.

Warto przypomnieć, że minionego lata fontanny we francuskiej części parku Miejskiego były suche jak wiór. O tę niedogodność pytali mieszkańcy, a urzędnicy zapowiadali w czerwcu br., legnicki “Wersal” powróci na dobre.

Dodaj komentarz

*

code