Odwiedź Zakopane z Naszym Rio!

Chcesz nawiązać ciekawe znajomości? Nie boisz się nowych wyzwań? Jesteś osobą ciekawą świata i ludzi? Chcesz wiele zyskać, nie tracąc przy tym nic? Jeśli tak, to ta oferta jest dla ciebie. Złotoryjskie stowarzyszenie Nasze Rio zaprasza na wyjazd do Zakopanego, gdzie odbędą się jubileuszowe X Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Warto się pospieszyć z decyzją, bo zgłoszenia przyjmowane są tylko do jutra. 

To już szósty wyjazd do Zakopanego w ramach akcji „Wakacje z Wolontariatem” organizowany przez  Stowarzyszenie  Nasze Rio wraz z Tatrzańską Agencją Rozwoju Promocji i Kultury. Skorzystać z niego może w tym roku 20 osób, które ukończyły 16 lat. Organizatorzy zapewniają darmowe noclegi i wyżywienie. Uczestnicy ponoszą wyłącznie koszt dojazdu i ubezpieczenia oraz dopłaty za dodatkowe dwa dni (poza targami 17-19 sierpnia). Razem to około 200 złotych.

Każdy chętny powinien najpóźniej do niedzieli 2 czerwca wypełnić formularz rekrutacyjny, który jest dostępny tutaj. Dodatkowym atutem będzie znajomość języka angielskiego. Dla osób poniżej 18 roku życia wymagana jest pisemna zgoda rodziców.

Wolontariusze będą odpowiedzialni (zgodnie z umową wolontariacką) przede wszystkim za:

  • opiekę nad wystawcami z kraju i zagranicy
  • pomoc przy organizacji i obsłudze odbywających się podczas Targów wydarzeń takich jak: koncerty, bankiety, festiwale, parady itp.
  • udzielanie informacji osobom odwiedzającym Targi
  • pomoc w sprzedaży materiałów okolicznościowych dotyczących Targów
  • obsługę namiotu VIP
  • wsparcie organizacyjno-porządkowe
  • pomoc podczas przygotowania Targów oraz ich demontażu

Uczestnicy zobowiązują się do pracy wolontariackiej w wymiarze około 6 godzin dziennie (lub 8-10 godzin co drugi dzień). Pozostały czas jest czasem wolnym, przeznaczonym na odpoczynek i korzystanie z atrakcji Zakopanego i okolic.

Więcej informacji można uzyskać, dzwoniąc pod nr tel. 723 313 222 (Jakub Woźniak).

INFORMACJE O EUROPEJSKICH TARGACH PRODUKTÓW REGIONALNYCH

Czy można sobie wyobrazić Tatry i Podhale bez góralskiej kultury i tak charakterystycznych dla gór produktów regionalnych? Oczywiście, że nie i każdy region to ludzie go zamieszkujący, krajobraz i produkty charakterystyczne dla tego terenu. Już od lat w całej Europie obserwujemy tendencję do powrotu do źródeł i promowania tego, co u siebie mamy najlepsze.  Coraz bardziej modne stają się produkty wytwarzane według starodawnych receptur i zasad. Do łask wracają tradycyjne i zdrowe potrawy i produkty spożywcze z danego terenu. Ale nie tylko – konsumenci szukają również jako pamiątek nie wszechobecnej tandety, a rzeczy autentycznych, wykonywanych przez lokalnych twórców i producentów. Stąd i powstał pomysł, aby poprzez nasze targi promować to, co w naszym regionie, w Polsce i w Europie jest najlepsze.

Dlaczego warto wybrać się na X Europejskie Targi Produktów Regionalnych? Otóż – podczas Targów prezentowana jest bogata oferta różnorodnych produktów wędliniarskich, mleczarskich, owocowo – warzywnych, wyrobów cukierniczych, napojów w tym również wina, piwa, nalewek z Polski i zagranicy.

Lecz – nie tylko – targi skierowane są zarówno do profesjonalnych odbiorców jak i wszystkich tych, którzy lubią gotować, szukają inspiracji kulinarnych, mając możliwość spotkać uznane autorytety sztuki kulinarnej. Prezentacje przedstawiane przez kucharzy ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, Koła Gospodyń Wiejskich, kucharzy z rekomendowanych karczm podhalańskich oraz przedstawicieli miast i powiatów zaprzyjaźnionych – cieszą się co roku ogromnym uznaniem.

Targi są wydarzeniem realizowanym z myślą o przedstawicielach branży producentów żywności certyfikowanej. Miejsce Targów tętni muzyką ludową, zachwyca wyrobami rękodzielniczymi, degustacją potraw. W „Zarembku Tradycji” – dowiadujemy się o tym jak wytwarza się sukno, o tym jakie tajemnice i skarby ukryte są w Tatrzańskim Parku Narodowym, także o historii tradycji Podhala. To unikalne miejsce, w którym możliwość spotkań z twórcami ludowymi przybliża proces tworzenia. Misją Targów jest promocja i prezentacja powiatu tatrzańskiego.

Fot. Stowarzyszenie Nasze Rio

Dodaj komentarz