Odpowie za rasistowski atak (WIDEO)

Od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności grozi lubinianinowi, który w sylwestrową noc zniszczył elewację baru Superkebab przy ul. Armii Krajowej w Lubinie. Popularny lokal prowadzi obywatelka Bangladeszu. Przyczyną chuligańskiego ataku była przynależność etniczna kobiety.

Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Legnicy, która na podstawie zarządzenia prokuratora okręgowego zajmuje się postępowaniami dotyczącymi przestępstw o charakterze rasistowskim i ksenofobicznym. Kilka dni temu sprawa zakończyła się aktem oskarżenia przeciwko 28-letniemu Arkadiuszowi R.

– Mężczyzna usłyszał zarzut, że działając wspólnie i w porozumieniu z nieustaloną osobą wybił szybę w lokalu gastronomicznym oraz dokonał uszkodzenia elewacji, poprzez zamieszczenie na niej wulgarnych napisów, w tym treści znieważających użytkownika tego lokalu, Shilę P., z powodu jej przynależności etnicznej – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Oskarżony nie przyznaje się do winy i twierdzi, że tego dnia w ogóle nie było go w Lubinie. Prokurator jednak zgromadził materiał dowodowy w postaci zapisów wideo z dwóch monitoringów, zainstalowanych w barze oraz sklepie monopolowym, gdzie oskarżony chwilę przed napadem zakupił alkohol.

Prowadzący śledztwo powołał biegłego z zakresu identyfikacji antropologicznej. Opinia eksperta jest jednoznaczna, że na filmie na pewno uwidoczniony jest Arkadiusz R.

Oskarżony nie był dotąd karany, jednak jak wynika z informacji przekazanych przez lubińską policję, mężczyzna związany jest ze środowiskiem pseudokibiców, które jesienią ubiegłego roku doprowadziło do burdy na miejscowym stadionie. Sprawę rozpozna Sąd Rejonowy w Lubinie.

Dodaj komentarz

*

code