Odkryją sekrety różowego mostu w Głogowie?

„Zanim most pomalowano na różowo” – to temat wykładu Wiesława Maciuszczaka, który odbędzie się w czwartek, 21 czerwca, w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym w Zamku Książąt Głogowskich.

Organizatorem spotkania jest Towarzystwo Ziemi Głogowskiej. To kontynuacja ubiegłorocznego zainteresowania przeszłością miejskich mostów w 100-lecie budowy mostu stalowego i „Roku Rzeki Odry 2018″.

Wykład rozpocznie się o godz. 17.

– Prelegent opowie o powojennej przeprawie przez Odrę – zapowiada Dariusz Czaja z TZG. – Okazuje się bowiem, że o początkach stojącego już ponad pół wieku „Mostu Tolerancji” niewiele wiemy. Będzie więc po raz pierwszy o budowie, której nie ma w pamięci i w źródłach, o nieznanych dotąd wydarzeniach, nieszczęściach i radościach.

Jak dodaje, “choć nie na wszystkie pytania będzie odpowiedź, to opowieść popłynie i będzie ilustrowana, również unikatowymi materiałami”.

Wstęp jest wolny.

Fot. UR

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..