Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy

Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 62-letni polkowiczanin, który w takim stanie zamierzał wyjechać autem z parkingu. Powstrzymali go mieszkańcy miasta. I wezwali policję.

– Mieszkańcy Polkowic jadąc samochodem ulicą Sztygarską zwrócili uwagę na niepewnie poruszającego się mężczyznę, który zaraz potem próbował odjechać z miejsca parkingowego pojazdem marki Fiat – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Uniemożliwili 62-latkowi dalszą jazdę i niezwłocznie powiadomili o tym fakcie dyżurnego jednostki.

Badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło podejrzenia zgłaszających. Kierujący fiatem miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Co więcej, w takim stanie próbował on przewozić 52-letnią pasażerkę, która też była w aucie.

Policjanci zatrzymali 62-latkowi prawo jazdy, a jego samochód trafił na strzeżony parking.

Za swój czyn kierowca odpowie przed sądem. Za jazdę na “podwójnym gazie” grozi do 2 lat więzienia.

Fot. KPP Polkowice

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. gruby pisze:

    Obywatele mogli co najwyżej ująć sprawcę na gorącym uczynku. Zatrzymać może tylko policja

    • Urszula Romaniuk pisze:

      Prawo do legalnego zatrzymania osoby mają z reguły organy ścigania. W wyjątkowych przypadkach art. 243 Kodeksu postępowania karnego pozwala na dokonanie zatrzymania przez obywatela. Jest to tzw. obywatelskie zatrzymanie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..