O tym, ile dziś dzieciństwa w dzieciństwie

Fot. ilustracyjna

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zaprasza do udziału w bezpłatnej konferencji „Współczesne wymiary dzieciństwa w perspektywie możliwości, zagrożeń i oczekiwań”. To dobra okazja do wymiany doświadczeń i refleksji praktyków oraz teoretyków edukacji wczesnoszkolnej.

Konferencję z cyklu „Kolokwia Witeloniania” organizuje Zakład Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ w Legnicy. Jej celem, jak tłumaczą przedstawiciele legnickiej uczelni, jest refleksja nad współczesnym rozumieniem dzieciństwa w kontekście zadań i oczekiwań, które stawiamy tak nauczycielom, jak i rodzicom, a przede wszystkim – samym dzieciom.

– Czy dzieciństwo zachowało status beztroskiego azylu, a może nigdy nim nie było i jest pracowitym wstępem do przyszłego uczestnictwa w rynku pracy? Wychowujemy do współpracy czy rywalizacji? Jakie wartości przyświecają współczesnemu procesowi wychowania? – oto wybrane pytania, na które mamy nadzieję znaleźć odpowiedź w czasie konferencyjnych obrad – informuje Mirosław Szczypiorski, rzecznik prasowy uczelni. I dodaje: – Seminarium jest okazją do wskazania innowacji i optymalnych rozwiązań metodycznych i programowych mających na celu usprawnienie edukacji wczesnoszkolnej. Poszukujemy sposobów na wyrównanie szans edukacyjnych a także wspieranie dzieci uzdolnionych. Jednocześnie celem konferencji jest sygnalizowanie zagrożeń i błędów, z jakimi może spotkać się dziecko w okresie swojego dzieciństwa. Chcemy zaprosić do podzielenia się własnymi doświadczeniami i refleksjami praktyków oraz teoretyków edukacji.

Zamierzeniem twórców tej formy spotkań, które odbywają się już od 10 lat, jest stworzenie płaszczyzny wymiany myśli wokół aktualnych problemów, nurtujących społeczeństwo.

Konferencja już 26 listopada w centrum konferencyjno-widowiskowym PWSZ w sali E1. Początek już o godz. 9. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz