Opublikowany: czw, Maj 16th, 2019

Kto nowym wójtem gminy Rudna?

Pięcioro kandydatów ubiega się o stanowisko wójta gminy Rudna. Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Legnicy jest obecnie na etapie rejestracji ostatniego z nich. Pierwszą turę wyborów zaplanowano na 9 czerwca.

Przypomnijmy, że dotychczasowy wójt gminy Rudna Władysław Bigus po blisko 28 latach zakończył samorządową karierę, po tym jak sąd skazał go za przestępstwo wyborcze. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

W wyścigu o fotel wójta startuje pięcioro kandydatów: Krzysztof Adamski – lekarz weterynarii, Bernard Langner – dyrektor Centrum Kultury w Rudnej i obecny wicestarosta powiatu lubińskiego, Kamila Mazurek – pracownik Urzędu Gminy w Rudnej, Adrian Wołkowski – kandydat popierany przez Prawo i Sprawiedliwości oraz Waldemar Latos – były radny powiatowy, główny konkurent Bigusa podczas październikowych wyborów samorządowych. Więcej na temat kandydatów pisaliśmy na naszym portalu.

– Na chwilę obecną mamy zarejestrowanych czterech kandydatów. W tej chwili jesteśmy na etapie rejestracji ostatniego z nich, Bernarda Langnera. Każdy kandydat został zgłoszony przez osobny komitet wyborczy – informuje Anna Zych, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Legnicy.

Pierwsza tura wyborów odbędzie się w niedzielę, 9 czerwca.

Wyświetlonych 2 komentarze
Wyraź swoją opinię
  1. Andrzej pisze:

    Kamila Mazurek naszym nowym wójtem. Pozytywny program dla gminy Rudna to nasza szansa na dynamiczny rozwój.

  2. Marta pisze:

    My również popieramy i będziemy głosować! Odważna kobieta!

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..