Nowoczesny ambulans zawita do miasta (WIDEO)

Dzieci z Głogowa będą przebadane w ramach akcji „NIE nowotworom u dzieci”. Chodzi o maluchy w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. Do miasta przyjedzie nowoczesny ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, gdzie specjaliści wykonają kompleksowe badania ultrasonograficzne.

Akcja skierowana jest do wszystkich, jednak na badania powinni się zgłosić szczególnie rodzice dzieci, których coś niepokoi:

– Celem badań USG jest dokładna ocena stanu narządów wewnętrznych oraz wykrycie ewentualnych odstępstw od normy. Badania są wykonywane przez doświadczonych lekarzy radiologów – mówi Małgorzata Szychowska ze Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi”, które jest inicjatorem akcji w Głogowie.

Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda będzie w Głogowie 30 listopada i 1 grudnia. W czasie tych dwóch dni wykonane zostaną kompleksowe badania ultrasonograficzne dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. 

Aby wziąć udział w badaniu USG należy zapisać dziecko, dzwoniąc pod numer tel. +48 883 758 721. Zapisy będą przyjmowane w dniach 12-14 listopada w godzinach od 16.00 do 19.00 . Jest tylko 140 miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

W czasie badań USG będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku przez Fundacje DKMS.

Dodaj komentarz