Opublikowany: wt, Wrz 17th, 2019

Nowi radni w jaworskim samorządzie

Zmienił się skład radnych w jaworskim samorządzie. Mandat złożyła radna z ramienia PiS Elżbieta Wojtków, która sprawowała funkcję od marca 2019, za obecną starostę jaworską Anetę Kucharzyk. Z kolei, radny Maciej Pawlinow (EB Razem) rozpoczął nowy rozdział w swojej karierze pedagogicznej – został dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 2 i nie mógł  już sprawować funkcji radnego.

Z powodu wygaśnięcia mandatów zaistniała konieczność zaprzysiężenia następców wyznaczonych przez Komisarza Wyborczego w Jeleniej Górze. Elżbietę Wojtków zastąpi radny Mateusz Sajdak (okręg wyborczy nr 2, 19 głosów poparcia). Zasiądzie on w Komisji Budżetu i Finansów Rady Miejskiej oraz Komisji Porządku Publicznego. Macieja Pawlinowa zastąpi Wojciech Oślak, którego w wyborach w okręgu nr 4 poparło 123 mieszkańców miasta. W przypadku radnego Oślaka to powrót do Sali Rajców. Obecnie podjął pracę w Komisji Skarg, Wniosków i Petycji RM i Komisji Edukacji. Został też wybrany przewodniczącym Komisji Kultury i Sportu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..