Opublikowany: wt, Sty 14th, 2020

Nowi funkcjonariusze w szeregach policji (FOTO)

“Ja obywatel Rzeczpospolitej Polskiej świadom podejmowanych obowiązków policjanta…” – to początek roty ślubowania, którą składa każdy przyjmowany do służby funkcjonariusz. W Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu słowa te wypowiedziało 50 nowych policjantów i policjantek, przyjętych do służby. W tym gronie znaleźli się również stróże prawa z naszego regionu.

Uroczystość odbyła się w Domu Klubowym “Śnieżka” przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Słowa roty ślubowania wypowiedziało 50 nowych policjantów, w tym 13 kobiet. Akty ślubowania funkcjonariuszom wręczył Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Tomasz Trawiński.

Jeżeli chodzi o nasz region to nowi policjanci zasilą wkrótce szeregi komendy powiatowe policji w Polkowicach i Głogowie (po 2 osoby) oraz Jaworze i Złotoryi (po jednej osobie).

Ubiegając się o pracę w policji funkcjonariusze jeszcze w 2019 roku musieli przejść przez kilka etapów postępowania kwalifikacyjnego, które obejmowało m.in. test wiedzy ogólnej, test sprawnościowy, test psychologiczny, wywiad zorganizowany oraz komisję lekarską. Po zakończeniu szkolenia podstawowego, nowi policjanci zasilą komendy miejskie i powiatowe województwa dolnośląskiego.

Dodajmy, że tylko w ubiegłym roku garnizon dolnośląski przyjął w swoje szeregi 359 nowych policjantów. Na rok 2020 planowane są kolejne przyjęcia. Nabór trwa cały rok a dokumenty aplikacyjne można składać w każdej jednostce policji na terenie kraju.

– Przypominamy, że służbę w policji może pełnić obywatel polski o nieposzlakowanej opinii, nie karany i korzystający z pełni praw publicznych, posiadający co najmniej średnie wykształcenie, posiadający zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować – wyjaśnia starszy sierżant Dominiki Kwakszys, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Fot. KPP w Złotoryi

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..