Nowe przedszkole już gotowe

Fot. UM Legnica

Niebawem ok. 160 maluchów będzie mogło znaleźć miejsce w nowym przedszkolu i publicznym żłobku przy ul. Krzemienieckiej w Legnicy. Budynek przeszedł już końcowe odbiory, a do pomieszczeń trafił sprzęt najwyższej jakości – przekonują legniccy urzędnicy.

Budynek, w którym wcześniej działała filia Szkoły Podstawowej nr 9 zmienił się nie do poznania. Wszystko za sprawą remontu, który ruszył na początku roku.

Budynek przy Krzemienieckiej przed remontem

– Budynek został ocieplony. Jego estetyczna elewacja robi wrażenie. Pomieszczenia wewnątrz przeszły gruntowny remont. Zamontowano windę. Zbudowano nowe wejście przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Sale dla dzieci wyposażone są w nowoczesne i funkcjonalne meble. Także pomieszczenia gospodarcze, zwłaszcza kuchnia, mają sprzęt najwyższej jakości. Na zewnątrz powstał dziecięcy plac zabaw, a także mini boiska oraz inne miejsca do wypoczynku i rekreacji – wylicza Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Na prace miasto wydało w sumie prawie 3 mln zł. Efektem jest nowoczesne przedszkole oraz żłobek, mogące pomieścić ok. 160 dzieci. Jak zmienił się budynek, w którym wcześniej funkcjonowała filia Sp nr 9?

 1. Marszałek Cezary Przybylski zrobił podróżujący do i przez Legnicę prezent przedwyborczy. Należące do marszałka Koleje Dolnośląskie właśnie wprowadziły opłatę 2 zł. za skorzystanie z toalety.
  To prawda, że niektórzy zrobili sobie tam potajemną pijalnię taniego piwa – ale przecież ochrona ich wyprowadzała, ochroniarzy jest 5-ciu, płaci się za nich ZUS i tak siedzą i mało robią.

  Musisz mieć monetę 2 zł – a jak nie to nie sikasz.
  Masz kartę i na karcie miliony – nie sikasz.
  Masz 10 zł – nie sikasz.
  Masz 5 zł – nie sikasz.
  Masz 2 zł ale po złotówce – nie sikasz.

  Sikasz tylko jak masz monetę 2 zł. Nie masz to rób w majtki albo trzymaj.

Dodaj komentarz