Nowe połączenia kolejowe z Głogowa (WIDEO)

Od grudnia można będzie pojechać pociągiem z Głogowa do Leszna przez Wschowę, a także w kierunku Wrocławia przez Rudną, Lubin i Legnicę. A na początku przyszłego roku na głogowskim dworcu PKP ma pojawić się biletomat.

Kolejowe nowości były tematem dzisiejszej konferencji prasowej zorganizowanej na głogowskim dworcu PKP.

– Od grudnia uruchamiamy upragnione połączenie kolejowe Głogów-Leszno – mówił prezydent miasta Rafael Rokaszewicz. – To sześć par pociągów. Przygotowanie tego projektu trwało kilka lat.

Utworzenie tego połączenia było możliwe dzięki współpracy trzech województw: dolnośląskiego, lubuskiego i wielkopolskiego.

– Będzie ono realizowane przez spółkę PolRegio – dodał Tymoteusz Myrda, wicemarszałek województwa dolnośląskiego. – Mam nadzieję, że głogowianie będą z niego często korzystali. Na pewno nie jest to szczyt marzeń, bo połączenie jest na bazie linii spalinowej. Nie ma tam elektryfikacji. Jako województwo będziemy jednak cały czas lobbować PKP PLK, aby to połączenie w przyszłości zelektryfikować.

Także w grudniu ruszą nowe połączenia kolejowe do Wrocławia przez Rudną, Lubin i Legnicę. To osiem par pociągów. Trasę tę będą obsługiwać Koleje Dolnośląskie, a przejazd zajmie godzinę i 20 minut. Pasażerowie pojadą ekspresem Wyżykowski, który ma rozwijać prędkość do 160 km/h.

Pasażerów ucieszy też informacja, że na początku przyszłego roku na głogowskim dworcu PKP ma się pojawić biletomat. Mówił o tym Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich, które sfinansują i postawią to urządzenie. Jak dodał, procedura w tej sprawie została już wdrożona.

Zobacz także: 

Fot. Antonina Kasprzak/UR archiwum 

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..