Nowa władza w powiecie legnickim

Adam Babuśka (PiS) został wybrany na starostę legnickiego, a poprzedni starosta – Janina Mazur (PSL) – na wicestarostę. Skład zarządu uzupełnili: Grzegorz Gapski (PiS), Anna Rozmus oraz Krzysztof Sowiński (PSL). Przez kolejną kadencję obradom przewodniczył będzie zaś Aleksander Kostuń.

Wybór Adama Babuśki na stanowisko starosty nikogo chyba nie zaskoczył, o takim bowiem porozumieniu między trzema klubami trzymającymi władzę w radzie powiatu mówiło się już od jakiegoś czasu. Jak się okazało, człowiek Prawa i Sprawiedliwości był zresztą jedynym kandydatem. Na inauguracyjnej sesji swój głos oddało na niego 12 z 17 radnych. Dokładnie takie samo poparcie miała Janina Mazur, nowy wicestarosta, która powiatem rządziła przez ostatnie cztery lata. Skład zarządu uzupełnili: Grzegorz Gapski (PiS), Anna Rozmus i Krzysztof Sowiński (PSL). Przewodniczącym został natomiast Aleksander Kostuń (Przymierze dla Samorządu Lokalnego).

52-letni Adam Babuśka mówi o sobie, że jest “samorządowcem z zamiłowania”. Przez trzy kadencje zbierał doświadczenia radnego w gminie Legnickie Pole. Pracował m.in. w KGHM Letia i Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Od czerwca br. jest wiceprezesem Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dodaj komentarz

*

code