Opublikowany: wt, Paź 1st, 2019

Notoryczny złodziej usłyszał 39 zarzutów

Kradł głównie pieniądze, biżuterię, sprzęt elektroniczny i karty płatnicze. Nie przeszkadzała mu nawet obecność domowników, bo niemal do perfekcji opanował metodę “na klamkę”. Najbliższe trzy miesiące 25-letni legniczanin spędzi za kratami.

Poszukiwania złodzieja trwały od kilkunastu tygodni. Do legnickich policjantów docierały zgłoszenia o kolejnych kradzieżach i kradzieżach z włamaniem do mieszkań oraz kont bankowych. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca często wykorzystywał nieuwagę domowników, którzy zapominali zamykać na klucz drzwi do swoich mieszkań.

– Kradł głównie pieniądze, biżuterię, laptopy, tablety, telefony komórkowe, karty płatnicze i rzeczy przedstawiające jakąkolwiek wartość. Skradzionymi kartami płatniczymi mężczyzna robił zakupy w lokalnych sklepach, płacąc za nie kilkukrotnie zbliżeniowo. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni to kwota ponad 20 tys. złotych – wylicza Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Kryminalni, którzy zajmowali się sprawą przejrzeli zapisy z kamer monitoringów, przyglądając się metodom sprawcy. W ten sposób wytypowali 25-latka, który zaledwie kilka miesięcy temu wyszedł z zakładu karnego, gdzie przesiedział ponad dwuletnią karę pozbawienia wolności.

Jagoda Ekiert

– Funkcjonariusze w minionym tygodniu zatrzymali podejrzanego legniczanina. Prokurator przedstawił 25-latkowi łącznie 39 zarzutów: kradzieży i kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy oraz wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i postanowił wobec mężczyzny zastosować środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy – dodaje mł. asp. Ekiert.

Legniccy stróże prawa apelują do mieszkańców całego powiatu, by pamiętali o zamykaniu drzwi na klucz. Nawet, gdy przebywają w mieszkaniu czy domu.

– Zajęci domowymi obowiązkami w innych pomieszczeniach, częściach domu, możemy nie zauważyć, że ktoś nieproszony wszedł i ukradł naszą torebkę, portfel, komputer, biżuterię lub inne wartościowe przedmioty. Nie zostawiajmy też otwartych okien i drzwi balkonowych, kiedy nie ma nas w mieszkaniu lub domu. Ograniczmy sami do minimum ryzyko włamania lub kradzieży – uczula rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..