NOD rusza w pierwszą taką trasę koncertową!

Narodowa Orkiestra Dęta rusza w swoją pierwszą trasę koncertową. Muzycy odwiedzą osiem miast w Polsce. Repertuar zabrzmi m.in. w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej i Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Koncert w Centrum Kultury Muza w Lubinie rozpoczął pierwszą, symfoniczną trasę koncertową. Bilety wyprzedały się w ekspresowym tempie.

Narodowa Orkiestra Dęta w Lubinie wyrusza w swoją pierwszą trasę koncertową.

Historyczna chwila dla nas wszystkich. Czekaliśmy na ten koncert dwa lata. I ruszamy w trasę -informuje  Urszula Kozon, zastępca dyrektora Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie

Organizowaliśmy dla państwa koncerty, z których byliśmy znani, a więc muzyka dęta, energetyczna, rozrywkowa, filmowa. Ale jeszcze jedną rzecz chcieliśmy państwu zaproponować i wiedzieliśmy, że jesteśmy zobligowani do tego, aby stworzyć koncerty w filharmoniach muzyki symfonicznej, muzyki klasycznej – mówił podczas konferencji Mariusz Dziubek, dyrygent i zarazem dyrektor Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie.

W trasę wyruszy niemal 70-ciu muzyków. Podczas swoich występów chcą zaprezentować całkiem nowe muzyczne tworzywo, które trafi do każdego słuchacza bez względu na wiek.

Nie tylko dla melomanów. Dla wszystkich tych, którzy chcieliby usłyszeć dźwięki, których dotąd jeszcze nie słyszano, mam na myśli uwerturę pittsburską Krzysztofa Pendereckiego – zapewnia dyrektor.

Muzycy zagrają w ośmiu miastach w Polsce, w największych filharmoniach m.in. w Łodzi czy Krakowie. Trasę rozpocznie koncert w Centrum Kultury Muza, na który bilety wyprzedały się w ekspresowym tempie.

Centrum Kultury Muza w Lubinie staje się swoistą świątynią muzyki klasycznej, czyli filharmonią. Zabrzmią dzisiaj największe dzieła, transkrypcje i zupełne premiery dzieł symfonicznych, a wykonać je może pierwsza polska symfoniczna orkiestra dęta, którą jest niewątpliwie Narodowa Orkiestra Dęta w Lubinie – mówił dyrygent Dziubek zapraszając na dzisiejszy koncert.

Trasa koncertowa Narodowej Orkiestry Dętej będzie trwała blisko pół roku.

 

Dodaj komentarz

*

code