Opublikowany: wt, Cze 11th, 2019

Nieudany rozbój pod dyskoteką (WIDEO)

12 lat za kratami może spędzić 21-latek, który wymachując nożem próbował okraść mężczyznę spotkanego pod legnicką dyskoteką. Napadniętemu na pomoc ruszyli koledzy, a przejeżdżający w pobliżu patrol zatrzymał agresora już po kilku chwilach.

Do zdarzenia doszło przy ul. Kominka, w pobliżu jednej z miejscowych dyskotek. – Do mężczyzny w pewnym momencie podszedł 21-latek, który trzymając w ręce nóż, zażądał od niego pieniędzy w kwocie 100 złotych. Kiedy pokrzywdzony nie zgodził się, sprawca zaczął wymachiwać nożem ranią go w rękę – relacjonuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Za napadniętym legniczaninem wstawili się jego koledzy. To właśnie dzięki ich pomocy napastnik postanowił się wycofać. Na jego nieszczęście akurat w tym czasie w pobliżu przejeżdżał radiowóz. Jeden z kolegów napadniętego mężczyzny przekazał policjantom, co przed chwilą zaszło.

– Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy natychmiast zareagowali i zatrzymali sprawcę. Napastnikiem okazał się być 21-letni mieszkaniec Legnicy – informuje mł. asp. Ekiert.

Sąd zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny. Za przestępstwo, jakie popełnił grozi mu teraz 12-letni pobyt za kratami.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..