Nielegalne odpady w Polkowicach (WIDEO, FOTO)

Czterech mężczyzn zamieszanych w nielegalny proceder przewożenia odpadów zatrzymali polkowiccy policjanci. Głównym odpowiedzialnym za to jest mieszkaniec powiatu mieleckiego. Usłyszał zarzuty.    

– Na podstawie zgromadzonych informacji policjanci namierzyli samochód dostawczy, którym, jak się później okazało, wielokrotnie przewożono odpady, również te niebezpieczne – informuje sierż. szt. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach. – Kiedy tylko samochód zjechał z drogi i dojechał do miejsca docelowego, funkcjonariusze rozpoczęli działania, w wyniku których, trzech mężczyzn znajdujących się w samochodzie zostało zatrzymanych.

Jak ustalono, odpady przewożono samochodem, który nie był do tego celu przystosowany, a miejsce, gdzie je składowano nie zostało odpowiednio zabezpieczone. Okazało się też, że firma wykonująca tę usługę nie miała „stosownej decyzji zezwalającej na prowadzenie działalności w zakresie zbierania i składowania odpadów niebezpiecznych”. Policjanci ustalili, że za tym procederem stoi 54-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego.

– Został zatrzymany jeszcze tego samego dnia i po pobycie w policyjnej celi usłyszał zarzut przewożenia i składowania odpadów w sposób, w który mogło to zagrozić życiu, zdrowiu człowieka lub zagrażać środowisku – dodaje Przemysław Rybikowski.

Grozi za to do 5 lat więzienia.

W działaniach związanych ze znalezieniem nielegalnych odpadów uczestniczyła też Inspekcja Transportu Drogowego. Powiadomiono również Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i Komendę Powiatową PSP w Polkowicach.

Zobacz także: 

 

 

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..