Nielegalne automaty do gry w Chojnowie

Zarekwirowane cztery nielegalne automaty do gier hazardowych – to efekt wspólnych działań  chojnowskich policjantów i funkcjonariuszy służby celno-skarbowej w Zgorzelcu.

Akcja przeprowadzona została wczoraj, po godz. 16, w jednym z lokali na terenie Chojnowa.

– Na zabezpieczonych czterech maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na których organizowanie wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Przeprowadzone przez policjantów i celników na miejscu eksperymenty procesowe potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zarekwirowane urządzenia trafiły do depozytu funkcjonariuszy służby celno-skarbowej w Zgorzelcu, którzy prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie.

Właścicielowi nielegalnego procederu oraz właścicielowi, który wynajął lokal, grozi grzywna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdej maszyny oraz do trzech lat więzienia.

Fot. KPP Legnica

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..