Niedługo koniec z objazdami w Polkowicach (WIDEO, FOTO)

To dobra wiadomość dla kierowców. Pod koniec tygodnia ma być otwarte ostatnie z budowanych w tym roku rond w Polkowicach. To oznacza koniec uciążliwych objazdów, choć utrudnienia będą jeszcze będą na ul. Wojska Polskiego.

Inwestycyjny boom na polkowickich ulicach powoli się kończy. Najpierw oddano rondo na skrzyżowaniu ulic Chocianowskiej z Fabryczną i nową – Liliową. Od tygodnia można już przejechać rondem na skrzyżowaniu ulic: Legnickiej, Dąbrowskiego, Ogrodowej i Małej. W piątek ma być otwarte rondo na skrzyżowaniu ulic: Dąbrowskiego, Wojska Polskiego i Polnej, przy wyjeździe w kierunku kopalni „Rudna-Główna”. Jest to część inwestycji w rejonie ulicy Wojska Polskiego. Utrudnienia jeszcze będą, choć nie tak uciążliwe jak do tej pory.

– Zamknięta będzie droga od kościoła przy Wojska Polskiego do Lidla – mówi Konrad Kaptur, rzecznik Urzędu Gminy Polkowice.

Na nowych rondach pojawią się niebawem tabliczki z nazwami. To przy wjeździe z ulicy Legnickiej do centrum Polkowic nosi nazwę „Rondo 11 Listopada”. A kolejne – przy wyjeździe z miasta w kierunku kopalni – „Rondo Niepodległości”. Tabliczki, jak nam powiedział rzecznik urzędu gminy, dotarły przedwczoraj. W tym, ta na wybudowane w zeszłym roku rondo w Sobinie. Uchwałą rady miejskiej z grudnia 2017 roku nosi ono nazwę „Rondo Ratowników Polskiej Miedzi”. Wnioskodawcy obliczyli, że czekali na nią 235 dni. I nie kryją rozgoryczenia.

– Ona stanęła wczoraj, dwa dni po kolejnej naszej interwencji – mówi Bogusław Godlewski, prezes Stowarzyszenia Lepsze Polkowice, które złożyło wniosek o nadanie nazwy. – To jest obraz tego, w jaki sposób postępują władze Polkowic z takimi inicjatywami społecznymi. Nie dotarła do nas żadna informacja. Mało tego, do tej pory ronda w Polkowicach, którym nadawano nazwy, były hucznie otwierane. Nam nie zależy na dużym wydarzeniu, ale uważamy, także w imieniu mieszkańców, że dobrze byłoby zorganizować małe wydarzenie, by oddać hołd wszystkim ratownikom Polskiej Miedzi nadając temu odpowiednią oprawę.

Na razie nie wiadomo, czy ustawienie tabliczek na dwóch nowych rondach będzie mieć uroczystą oprawę. Dla mieszkańców nie tylko Polkowic najważniejsze jest to, że wreszcie skończą się objazdy.

Zobacz także: 

Fot. UR

Dodaj komentarz