Niebezpieczne substancje wciąż na terenie miasta (WIDEO)

Rozpuszczalniki, farby, emulsje i inne niebezpieczne dla zdrowia odpady były składowane na terenie miasta. Co się dzieje w tej sprawie?

Sprawa dotyczy składowania odpadów niebezpiecznych na terenie Głogowa, a dokładnie przy przy ulicy Południowej.

– W mieście znajduje się teren z niebezpiecznymi materiałami, które mogą prowadzić nawet do katastrofy ekologicznej – mówi Mirosław Strzęciwilk radny powiatowy.

Składowane tam były rozpuszczalniki, farby, emulsje i inne niebezpieczne dla zdrowia odpady.

Temat ten był poruszany przez radnych w powiecie już we wrześniu ubiegłego roku. Sprawą zajęła się powiatowa komisja  ds. Rozwoju Obszarów Wiejskich i Ekologii. Sprawa została też skierowana do rady miejskiej.

– Uważamy, że kompetencje w tej sprawie leżą po stronie prezydenta – dodaje Mirosław Strzęciwilk.

– Dla nas to też jest bardzo ważna sprawa, radni dowiedzieliby się o tym, gdyby nas zapytali – komentuje Marta Dytwińska – Gawrońska, rzecznik prezydenta Głogowa.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz, który zobowiązał przedsiębiorcę do wywiezienia niebezpiecznych odpadów do końca zeszłego roku. Przedsiębiorca jednak wystąpił o przedłużenie terminu do końca kwietnia.

Jak zapewnia rzecznik urzędu, co miesiąc przeprowadzane są tam kontrole. Do tej pory przedsiębiorca wywiózł 20 % odpadów.

Radni z Komitetu Jana Zubowskiego planują wspólne spotkanie, w którym oprócz radnych miejskich i powiatowych udział w nim mają wziąć przedstawiciele WIOŚ-u, policji, straży i prokuratury.

O sprawie będziemy informować.

Dodaj komentarz