Opublikowany: pon, Sie 20th, 2018

„Niebezpieczne ProMile” na drogach powiatu lubińskiego

Lubińscy funkcjonariusze prowadzą dzisiaj działania „Niebezpieczne ProMile”. Celem akcji jest wyeliminowanie kierowców wsiadających za kółko pod wpływem alkoholu lub innych używek. Działania prowadzone są dzisiaj od 6.00 do 22.00.

Co rusz publikujemy doniesienia o kolejnych nietrzeźwych kierowcach, którzy decydują się wsiadać za kółko po spożyciu alkoholu lub narkotyków. W sezonie wakacyjnym to wręcz plaga, a rekordzista ostatnich tygodni, wydmuchał prawie cztery promile alkoholu.

Policja prowadzi dzisiaj działania prewencyjne o haśle „Niebezpieczne ProMile”. Mają one za zadanie zniechęcić do kierowania pojazdem po używkach. Może być to tragiczne w skutkach dla kierowcy, podróżujących, jak i innych uczestników ruchu.

– Alkohol jest używką, która w sposób jednoznaczny wpływa negatywnie na cechy psychomotoryczne człowieka, powodując zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk oraz sposobie i szybkości reagowania na bodźce, a tym samym przejściowo ogranicza zdolności do precyzyjnej obsługi maszyn, urządzeń oraz pojazdów – tłumaczy Sylwia Serafin, rzecznik prasowy lubińskiej komendy.

Kontrola trzeźwości przeprowadzana jest dzisiaj od 6.00 do 22.00 na drogach powiatu lubińskiego.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..