Opublikowany: pt, Lis 8th, 2019

Niebawem koniec kolejnego etapu remontu Leszczyńskiej

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy, finisz trwającego etapu remontu ul. Leszczyńskiej coraz bliżej. Po 11 listopada na modernizowanym odcinku ma zostać położona wiążąca warstwa asfaltu.

Dobiegają końca prace na wyłączonym z ruchu odcinku przebudowywanej ul. Leszczyńskiej – informują legniccy urzędnicy. – Na jezdni położona została już warstwa wiążąca asfaltu. Po 11 listopada położona zostanie warstwa wiążąca, a później namalowane oznakowanie poziome. Zrobione są już chodniki i ścieżki rowerowe. Niebawem ten etap przebudowy zostanie zakończony – zapewnia Andrzej Szymkowiak, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich.

Prace na Leszczyńskiej trwają na odcinku od mostu na Czarnej Wodzie do ul. Bydgoskiej. W ramach pierwszego etapu przebudowano tam jezdnię i chodnik, od strony ogródków działkowych. Obecnie jeździmy po Leszczyńskiej w obu kierunkach.

Inwestycja realizowana jest w cyklu dwuletnim. W przyszłym roku rozpocznie się remont mostu nad Czarna Wodą. Koszt inwestycji to ok. 7 mln 167 tys. zł. z czego rządowa dotacja to 1 mln 244 tys. zł. Prace rozpoczęły się w sierpniu. To kolejny etap przebudowy tej ważnej dla miasta arterii komunikacyjnej. W tym roku przebudowany został odcinek od skrzyżowania z ul. Głogowską (przy wiadukcie kolejowym) do ul. Ścinawskiej.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..