Nie dopełnili obowiązku

Blisko 60 osób nie stawiło się na trwające w Głogowie kwalifikacje wojskowe. Powiadomione zostały już organy ścigania.

Kwalifikacje wojskowe w powiecie głogowskim rozpoczęły się 19 lutego. Na komisję wezwano blisko 600 młodych ludzi głównie z rocznika ’99.

– Do dzisiaj zostało wezwanych czterysta dwadzieścia sześć osób i wstawiło się osiemdziesiąt osiem procent w związku z tym, pan prezydent i wójtowie wzywają niestety te osoby poprzez policję – mówi ppłk. Piotr Mielniczuk z WKU w Głogowie.

Jeszcze kilka tygodni temu Wojskowy Komendant Uzupełnień wraz z prokuratorem przestrzegali młodych ludzi przed konsekwencjami, jakie mogą ich spotkać jeśli nie stawią się na kwalifikacje.

– Osoba, która nie stawi się na kwalifikację wojskową rozpoczyna swoje życie z piętnem przestępcy, bo jeżeli zostanie oskarżona i skazana przez sąd to w Krajowym Rejestrze Karnym będzie określona jako osoba karana – wyjaśniał Marek Wójcik z Prokuratury Okręgowej w Głogowie.

Jak mówi Piotr Mielniczuk na razie na brak chętnych wojsko narzekać nie może.

– Nie ma takiego problemu. W maju rozpoczynamy szkolenie przygotowawcze w rożnych ośrodkach szkoleń. Jak co roku WKU otrzymuje około trzydziestu pięciu miejsc w różnych ośrodkach szkolenia. Często kandydatów na szkolenie jest więcej niż miejsc – dodaje Mielniczuk.

Kwalifikacje wojskowe w powiecie głogowskim potrwają do 13 marca

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..