NFZ unieważnił konkurs na otolaryngologię dziecięcą

Dwie z trzech ofert, złożonych do Narodowego Funduszu Zdrowia w ramach konkursu na otolaryngologię dziecięcą, zostały odrzucone. Wymogów nie spełniły szpitale w Złotoryi i Legnicy. Oznacza to, że niebawem Fundusz rozpisze kolejny konkurs.

O nerwowym wyczekiwaniu decyzji NFZ w sprawie przyznania kontraktu na otolaryngologię dziecięcą pisaliśmy m.in. TUTAJ. Przypomnijmy, że do konkursu przystąpiły szpitale ze Złotoryi, Legnicy i Wrocławia. Ten pierwszy odpadł, bo nie spełnia wymogów. Fundusz negatywnie ocenił nie tylko wyposażenie placówki, lecz również jego obsadę kadrową. Szpital boryka się m.in. ze zbyt małą liczbą pielęgniarek. Dziś wiadomo już, że procedurę będzie trzeba powtórzyć, bo wymogi spełnił wyłącznie szpital w stolicy Dolnego Śląska.

– Oddział unieważnił konkurs, ponieważ odrzucone zostały dwie oferty – informuje Joanna Mierzwińska, rzecznik prasowy wrocławskiego oddziału NFZ. – Zgodnie z zapisami Ustawy o świadczeniach zdrowotnych, jeśli w ramach konkursu została tylko jedna oferta niepodlegająca odrzuceniu, zostaje on unieważniony – tłumaczy.

Fundusz niebawem rozpisze konkurs na nowo, tymczasem kontrakt ze szpitalem w Złotoryi kończy się 31 marca. Przedstawiciele NFZ doradzają pacjentom, jak powinni postąpić.

– Władze szpitala przekazały nam listę pacjentów, którzy czekają w kolejce. Wszyscy oni zostali już przez nas poinformowani o zakończeniu umowy oraz otrzymali listę 15 placówek na Dolnym Śląsku, do których mogą się zapisać – zaznacza Mierzwińska.

Osoby, które czekały na przyjęcie na złotoryjskiej otolaryngologii powinni zgłosić się do lecznicy po zaświadczenie, dzięki czemu czas, jaki dotychczas spędziły w kolejce będzie zaliczony w nowej placówce. Warto dodać, że NFZ uruchomił infolinię dla pacjentów. Dzwoniąc pod numer 71 7979175 dowiedzą się, m.in. jaki jest czas oczekiwania w placówkach, do których można się zapisać.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..