Opublikowany: wt, Kwi 16th, 2019

Za nazwanie nauczycieli “swołoczą” ma zakaz głoszenia kazań (WIDEO)

Odsunięcie od publicznego głoszenia kazań – to konsekwencja słów, jakie podczas piątkowej mszy w kościele św. Jadwigi w Złotoryi, padły z ust ojca Kryspina. Duchowny nazwał wówczas strajkujących nauczycieli “swołoczą, którą należy wypędzić”. Parafia przeprasza za zachowanie franciszkanina i podkreśla, że nie podziela jego poglądów. 

To było tradycyjne nabożeństwo odprawiane corocznie w intencji pracowników i podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Złotoryi. Do kościoła tego dnia przyszło niewiele osób. Wśród nich byli m.in. nauczyciele, wychowawcy, byli pracownicy placówki, a także dzieci. Prowadzący mszę kapłan w swoim kazaniu odniósł się do obecnego strajku nauczycieli, nazywając protestujących “swołoczą, którą należy wypędzić”. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Proboszcz parafii o. Bogdan Koczor komentuje sprawę następująco: – Te słowa, które padły są niezmiernie bolesne. Niesamowicie ubolewam nad tym, że w ogóle padły. Uwłaczają godności wszystkich ludzi. Dlatego jako parafia i jako klasztor franciszkanów zdecydowanie odcinamy się od tych, wypowiedzianych przez ojca Kryspina słów.

Wiadomo, że odpowiedzialny za słowa duchowny jest księdzem seniorem, a treść kazania nie była konsultowana z jego przełożonymi. Teraz będzie musiał ponieść konsekwencje swoich słów. – Konsekwencją jest odsunięcie od głoszenia publicznie kazań – dodaje proboszcz.

Materiał TV Regionalna:

Wyświetlonych 1 komentarzy
Wyraź swoją opinię
  1. noki pisze:

    Cenzura pełną parą, powiedział to co 80 % społeczeństwa wie i jest tego samego zdania. Poprawność polityczna zabija wiarę.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..