Nauczycielka z przedszkola oskarżona o znęcanie się nad dzieckiem

Katarzyna G., nauczycielka w jednym z głogowskich przedszkoli z oddziałami integracyjnymi miała znęcać się fizycznie i psychicznie nad 7-letnim niepełnosprawnym chłopcem, krzykiem zmuszając go do wykonywania przysiadów. Akt oskarżenia przeciwko kobiecie Prokuratura Rejonowa w Głogowie skierowała już do miejscowego sądu.

Do zdarzeń objętych aktem oskarżenia dochodziło od stycznia do 1 marca 2018 roku w jednej z niepublicznych placówek przedszkolnych w Głogowie. Chłopczyk miał wtedy sześć lat. Jest niepełnosprawny. Oskarżona była jedną z opiekunek grupy przedszkolnej, do której należał.

– Katarzyna G. nie radziła sobie z zachowaniem chłopca, w związku z czym zaczęła zmuszać go do wykonywania przysiadów – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy. – W tym celu opuszczała salę zabaw i na korytarzu bądź w łazience zmuszała go do wykonywania przysiadów w ilości przekraczającej możliwości fizyczne chłopca. Matka dziecka zażądała zaprzestania takiego traktowania. Pomimo to, oskarżona nadal zmuszała dziecko do robienia przysiadów. Dopiero kolejna interwencja spowodowała zaniechanie znęcania się oskarżonej nad małoletnim podopiecznym.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Katarzyna G. przyznała, że wykonywała z chłopcem przysiady, ale – jak twierdzi – nie znęcała się nad nim, a przysiady miały być formą stosowanej wobec tego dziecka terapii i nie chciała go skrzywdzić.

– Tej wersji obrony oskarżonej przeczą zgromadzone dowody – dodaje Lidia Tkaczyszyn.

Za znęcanie się nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny grozi do 8 lat więzienia.

Fot. Ilustracyjne 

Dodaj komentarz

*

code