Opublikowany: nie, Lis 24th, 2019

Narodowa Orkiestra Dęta może zagrać specjalnie dla ciebie

Raz jeszcze można zobaczyć i posłuchać koncertu Narodowej Orkiestry Dętej w Lubinie. Relację z 11 listopada przygotowała TVRegionalna.pl i jest ona dostępna także w internecie.

Przypomnijmy, że orkiestra zaprezentowała się ogólnopolskiej publiczności podczas Narodowego Święta Niepodległości. Na antenie TVRegionalnej.pl oraz na serwisie Youtube dostępny jest niemal godzinny film z koncertu, który odbył się w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskie.j Można było przy tej okazji usłyszeć polską muzykę, pieśni wojskowe, patriotyczne i religijne, do tego utwór Stanisława Moniuszki.

– To premiera pierwszej w Polsce dętej filharmonii, symfonicznej orkiestry dętej, Narodowej Orkiestry Dętej z siedzibą w Lubinie – mówił tuż wejściem do kościoła Mariusz Dziubek, dyrektor i dyrygent NOD. – Narodowa zaczyna grać. Narodowa gramy! – dodał.

40-osobowej orkiestrze towarzyszył Chór Akademicki Uniwersytetu Wrocławskiego, Chór Akademii Wojsk Lądowych, zespół wokalny OKTOICH, a także soliści, wśród nich sopranistka Neivi Martinez, Meksykanka, która zaśpiewała po polsku, oraz uzdolnieni lubinianie. Niewykluczone, że muzyków będzie można usłyszeć jeszcze raz w tym roku w naszym mieście

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..