Mieli narkotyki. Jeden z nich ukrył je w…bieliźnie

Jaworscy policjanci zatrzymali 17-latka z narkotykami, który – jak się okazało – był poszukiwany. Z kolei, 30-letni mieszkaniec powiatu legnickiego, zatrzymany przez chojnowskich kryminalnych, miał zawiniątka z metamfetaminą, ukryte w majtkach.

17-letni jaworzanin wpadł w ręce mundurowych podczas rutynowego patrolu miasta.

– Zauważyli młodego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi osoby poszukiwanej na podstawie nakazu doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wydanego przez Sąd Rejonowy w Jaworze – informuje kom. Łukasz Kubiś, oficer prasowy KPP w Jaworze. –

Podczas kontroli, w odzieży 17-latka mundurowi znaleźli narkotyki w postaci metamfetaminy, z której można było uzyskać ponad 140 porcji, marihuanę i 26 tabletek dopalaczy. Młody jaworzanin był już notowany za różne przestępstwa, trafił więc do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym to, czy 17-latek nie zajmował się dystrybucją narkotyków. Grozi mu 3 lat więzienia.

Mieszkańca powiatu legnickiego kryminalni z komisariatu w Chojnowie zatrzymali na ul. Paderewskiego.

– Zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. – Dziwne zachowanie osoby wzbudziło czujność policjantów, którzy postanowili wylegitymować 30-latka.

Podczas kontroli osobistej, w bieliźnie mężczyzny znaleźli woreczek, w którym było dwanaście zawiniątek z białymi kryształkami. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to metamfetamina. Mieszkaniec powiatu legnickiego trafił do policyjnego aresztu. Śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący posiadania środków odurzających. Grozi za to do 3 lat za kratkami.

Fot. KPP Jawor/KPP Legnica

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..