Napisali dyktando – trafią do telewizji (FOTO)

Kilkudziesięciu śmiałków stoczyło bój o tytuł Mistrza Ortografii i Pióro Burmistrza Miasta Jawora. Tekst tegorocznego Jaworskiego Dyktanda nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Wśród uczestników dziewiątej już edycji dyktanda byli uczniowie i nauczyciele, ale znaleźli się w tym gronie także przedstawiciele innych zawodów. Spotkali się w Teatrze Miejskim, by zmierzyć się z tekstem przygotowanym przez polonistkę Krystynę Ługowską-Frąckowiak.

Prace uczestników zostały zakodowane, aby zapewnić anonimowość podczas sprawdzania. W jury zasiadły jaworscy nauczyciele języka polskiego: Barbara Gmerek-Skalik, Beata Miśkiewicz, Monika Włodarczyk, Marian Pawlaczek, Marianna Świebodzińska i Anetta Olszowa.

Uczestnicy podzieleni byli na dwie grupy. Wśród młodzieży tytuł Mistrza Ortografii i Pióro Burmistrza Miasta Jawora otrzymała Dominika Stecka, drugie miejsce zajęła Aleksandra Gawrońska, trzecie Aleksandra Cieślak, a wyróżnienie otrzymała Emma Gotowska. W gronie dorosłych Mistrzem Ortografii i jednocześnie zdobywcą Pióra Burmistrza został Jarosław Jurkowski, druga była Martyna Gajda, a trzecia Małgorzata Zawirska.

Na zwycięzców czekały nagrody i dyplomy. Ponadto laureaci obu kategorii wezmą udział w programie „Słownik polsko@polski” z udziałem profesora Jana Miodka. Można ich będzie zobaczyć 15 grudnia o godzinie 12 na antenie TVP Polonia.

Fot. Daniel Śmiłowski

Dodaj komentarz

*

code