Nakradli na ponad 10 tys. zł. Włamywacze w rękach policji (FOTO)

Lampy, kamery, elektronarzędzia i wiele innych sprzętów elektronicznych padło łupem dwóch mężczyzn z powiatu złotoryjskiego. Mężczyźni włamywali się do budynków znajdujących się na placach budowy na terenie powiatu jaworskiego. Straty powstałe wskutek przestępczego procederu szacowane są na ponad 10 tys. złotych. Złodziejom grozi do 10 lat więzienia.

Jaworscy policjanci trafnie wytypowali dwóch mężczyzn, którzy kilkukrotnie włamywali się do będących jeszcze w budowie lub remontowanych domków jednorodzinnych. Łupem złodziei padały głównie  elektronarzędzia, ale przestępcy nie wzgardzili też lampami, kamerami, sprzętem grającym, perkusją, czy kuchenką elektryczną.

–  W efekcie prowadzonych w tej sprawie czynności policjanci  ustalili i namierzyli sprawców.  Jak się okazało byli to dwaj mieszkańcy powiatu złotoryjskiego. 39-latek i jego o dziesięć lat młodszy kolega zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu –  informuje aspirant sztabowy Ewa Kluczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

Dodatkowo wyszło na jaw, że starszy z mężczyzn od ponad roku ukrywał się przed organami ścigania w związku z wydanym przez sąd nakazem doprowadzenia do zakładu karnego.

– W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności mundurowi odzyskali również utracone mienie. Niektóre z odzyskanych przedmiotów  wróciły już do rąk ich właścicieli. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowiedzą przed sądem –  dodaje rzeczniczka jaworskiej policji.

Fot. KPP w Jaworze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..