Opublikowany: pt, Wrz 7th, 2018

Nadkaczawski bulwar będzie droższy. Co na to radni?

Fot. UM Legnica

3 mln zł zażądała firma Budromos za budowę bulwaru nad Kaczawą w Legnicy. Władze magistratu zapowiadają, że na najbliższej sesji prezydent zaproponuje radnym zwiększenie kwoty na to zadanie, by inwestycja mogła ruszyć jeszcze w tym roku.

To był już drugi przetarg na wyłonienie wykonawcy tego zadania. Pierwszy, ogłoszony w lipcu br., zakończył się fiaskiem, bo oferty trzech zainteresowanych firm okazały się stanowczo za drogie. Tym razem tylko jeden wykonawca wyraził chęć budowy bulwaru. Firma Budrim przedstawiła ofertę opiewającą na 3 mln 49 tys. zł. Sęk w tym, że urzędnicy zarezerwowali na ten cel w budżecie niespełna 2,5 mln zł. W ratuszu znaleźli jednak rozwiązanie.

– Prezydent Tadeusz Krzakowski zaproponuje radzie miejskiej na wrześniowej sesji zwiększenie kwoty na wykonanie tego zadania , aby ta ważna inwestycja mogła się rozpocząć jeszcze w tym roku – zapowiada Jadwiga Zienkiewicz, zastępca prezydenta.

Urzędnicy podkreślają, że zwiększenie kwoty na to zadanie jest konieczne, m.in. z uwagi na rosnące koszty wykonawców. W zakresie zadania znalazła się przebudowa ul. Nadbrzeżnej i budowa bulwaru o powierzchni ok. 4,6 m kw. W ramach inwestycji przebudowana ma zostać jezdnia i chodniki. Plan przewiduje też budowę zatok postojowych przy Nadbrzeżnej.

– Powstaną tutaj miejsca do wypoczynku – ławki, leżanki, zielone skwery i mała architektura. Bulwar połączy ul. Kartuską z Wrocławską, która niedawno przeszła gruntowną przebudowę. Przypomnijmy, że przed laty po drugiej stronie Kaczawy powstał także bulwar, który cieszy się wśród legniczan popularnością – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..