Nabór do elitarnej „Szkoły Orląt” (WIDEO)

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie czeka na kandydatów do szkoły Podoficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Minister Obrony Narodowej ogłosił pierwszy od lat nabór. Jest tylko 56 wolnych miejsc. Wnioski można składać do 20 sierpnia.

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Głogowie przyjmuje chętnych do szkoły lotniczej w Dęblinie. Nabór do tej elitarnej placówki zdarza się bardzo rzadko:

 – Będą to miejsca dla zabezpieczenia ruchu lotniczego i kierunki inżynieryjno-lotniskowe. Wszystkich chętnych zapraszamy do Wojskowej Komendy Uzupełnień. Pomożemy dopełnić wszystkich formalności – zachęca ppłk. Piotr Mielniczuk Wojskowy Komendant Uzupełnień w Głogowie.

W szkole jest tylko 56 miejsc na całą Polskę:

– Trzeba się liczyć z tym, że tych kandydatów będzie więcej, może ich być nawet pięciu na jedno miejsce – dodaje komendant WKU i wylicza, że to co będzie brane pod uwagę podczas kwalifikacji to: wykształcenie, zdrowie i sprawność fizyczna.

Dla tych, którzy chcą związać swoją przyszłość z wojskiem, niekoniecznie z siłami powietrznymi, są inne możliwości. W głogowskim WKU trwa właśnie nabór do służby przygotowawczej.

Szkolenia rozpoczną się 4 września w jednostkach wojskowych oraz  25 września w  ośrodkach szkolenia. WKU ma 33 miesjca:

– Już zgłaszają się pierwsi chętni, wczoraj wydaliśmy dwanaście kart powołania – mówi Piotr Mielniczuk.

Wszystkie informacje dotyczące naboru zarówno do szkoły podoficerskiej w Dęblinie jak i służby przygotowawczej można uzyskać w Wojskowej Komendzie Uzupełnień.

Zapraszamy także do obejrzenia rozmowy z ppłk. Piotrem Mielniczukiem

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..