Myśleli, że mogą się znęcać – zostali zatrzymani

42-letni mieszkaniec Lubina znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoim ojcem. Szarpał go i popychał, wyzywał oraz ośmieszał. Zarzut znęcania się psychicznego usłyszał kolejny mieszkaniec Lubina. Tym razem 65-letni, który znęcał się nad swoją żoną. Obaj mężczyźni za swoje czyny zostali zatrzymani. W więzieniu mogą spędzić nawet pięć lat.

Lubińscy policjanci zatrzymali w ostatnim czasie dwóch sprawców przemocy domowej. Jeden z nich – 42 latek znęcał się nad swoim 73- letnim ojcem. Popychał go i szarpał, a nawet groził, że go zabije. Kiedy policjanci dojeżdżali na miejsce interwencje, agresywny 42 -latek uciekł z mieszkania.

Żeby zabezpieczyć pokrzywdzone policjanci zastosowali nowe przepisy, które obowiązują od zeszłego roku. Wydali wobec agresywnego mężczyzny zakaz zbliżania się do mieszkania, który przykleili do drzwi – informuje Krzysztof Pawlik, z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

Mężczyzna wrócił jednak do domu i ponownie zaczął się awanturować. Tym razem nie zdążył uciec i trafił do policyjnej celi.

Na wniosek policji, prokurator zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy – dodaje Pawlik.

Drugi ze sprawców przemocy domowej znęcał się natomiast nad swoją żoną. Pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, wyzywał, ośmieszał, krytykował i poniżał ją. Agresywny 65-latek również jej groził.

Przed przyjazdem policjantów kobieta ukryła się u sąsiadki, obawiając się swojego męża. W trakcie interwencji 65 – latek był pobudzony, przy funkcjonariuszach wyzywał pokrzywdzoną – informuje Krzysztof Pawlik.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty.

Prokurator zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pokrzywdzoną, zakazem zbliżania się do niej i nakazem opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu – wylicza policjant.

Obu mężczyznom grozi pięć lat więzienia. Policjanci apelują o to, by nie być obojętnym na przemoc wobec innych. Jeśli wiemy o tym, że ktoś może stosować przemoc wobec członka rodziny, należy jak najszybciej powiadomić o tym policję. Osoby pokrzywdzone często nie mają odwagi, by wezwać pomoc.

Zdjęcie: KPP Lubin

Dodaj komentarz

*

code