Z myślą o najmłodszych czytelnikach

W maju głogowskie biblioteki zapraszają do siebie najmłodszych czytelników. Ci zawsze są tam mile widziani, ale tym razem placówki przygotowały dla nich co specjalnego. 

Wiosenny Festiwal Małych Literatur to cykl wydarzeń prezentujących literaturę dla dzieci i młodzieży. Wśród propozycji są rozmowy z wybitnymi autorkami – Agnieszką Frączek. Barbarą Kosmowską, Dorotą Combrzyńską Nogalą, Elizą Piotrowską i Joanną Fabicką o wysiedleniu, samotności, trudnych relacjach z najbliższymi, odchodzeniu i odpowiedzialności. To też wesołe recytatorskie rymowanki, plastyczne wariacje na temat zakładek do książek i przyjaciół w świecie robotów oraz warsztatowe spotkania z szaloną Ciocią Jadzią i prasą drukarską. W ramach festiwalowych odsłon biblioteki ruszają również z kolejną akcją paszportową dla najmłodszych i będą promować wydaną niedawno kolejną głogowską książkę dla dzieci pod tytułem „Rymy na każdą pogodę” autorstwa Agnieszki Frączek, zilustrowaną przez Mariannę Jagodę. Nie zabraknie także kiermaszu książki przeczytanej i pochodów książkowych. Wszystko to od 9 do 22 maja w bibliotekach przy ulicach Jedności Robotniczej, Budowlanych, Perseusza i Mieszka I oraz placówkach w Przedmościu i Białołęce.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..