MŚCIWOJÓW. Z zimną krwią zamordował znajomego

IMG_6898W serce i w płuco wbił swojemu koledze nóż kuchenny, po czym pozostawił ofiarę na pastwę losu. Poszkodowany zmarł z wykrwawienia. Za ten okrutny mord, mieszkaniec Targoszyna został skazany na 15 lat pozbawienia wolności oraz karę 100 tysięcy złotych zadośćuczynienia rodzinie zmarłego.

Mariusz Ł. przyjechał do Targoszyna do siostry w odwiedziny. 28-latek, spotkał tam kolegę, z którym już wcześniej był w konflikcie. Oprawca w feralny dzień próbował również nakłonić innego znajomego do zaatakowania znajomego, jednak bezskutecznie.  Sfrustrowany mężczyzna poszedł więc do domu po narzędzie zbrodni. Wybór padł na nóż kuchenny. Wrócił pod blok, gdzie przybywał pokrzywdzony, po czym wyzywając go i grożąc mu śmiercią dwukrotnie dźgnął go nożem w klatkę piersiową.

– Ciosy, które otrzymał pokrzywdzony, były tak silne, że uszkodziły płuco i serce. To doprowadziło do śmierci ofiary z powodu wykrwawienia – relacjonuje Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
Mariusz Ł. został schwytany i obezwładniony przez okolicznych mieszkańców w miejscu morderstwa.  Po zatrzymaniu został przekazany w ręce policji.

Zgodnie z opinią Sądu Rejonowego w Legnicy, wina nie podlega wątpliwości, dlatego spędzi on 15 lat za kratkami.
Morderca, będzie musiał również zapłacić matce i córce denata po 50 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok jest prawomocny.

ER/SZAT

Dodaj komentarz