Mściwojów też zagra dla noworodków

Popis morsów w wodach miejscowego zalewu, pokaz zumby, bieg spontan Race czy wojskowa grochówka – to tylko część spośród licznych atrakcji, jakie czekają na uczestników 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mściwojowie. Do biura Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie Kaczawskie wciąż napływają nowe przedmioty na licytacje. Do wygrania są m.in. zagraniczne wycieczki, olimpijski medal z Pekinu, a nawet pług do odśnieżania. Krótko mówiąc, będzie się działo!

Mieszkańcy gminy Mściwojów i okolic już teraz udowadniają, że los noworodków nie jest im obojętny. Przypominamy, że to właśnie na wyrównanie szans w leczeniu noworodków zbierane są pieniądze podczas tegorocznej akcji Jurka Owsiaka. – Nasze biuro do tej pory zasypywane od fantów, które w niedzielę wezmą udział w licytacji. Większość z nich umieszczamy na naszym profilu facebookowym. Mamy m.in. wycieczki dla dwóch osób do Szwajcarii Saksońskiej w Niemczech czy Pragi, ponad 30 bonów do zakładów fryzjerskich, warsztatów samochodowych, na sesje zdjęciowe. Są kosmetyki, biżuteria, słodycze, kawa i wiele innych rzeczy. Jest też medal olimpijski z Pekinu, piłka z podpisami zawodników Śląska Wrocław, a nawet pług do odśnieżania o wartości 700 zł – wylicza Marta Cieślak z LGD Partnerstwo Kaczawskie.

Wszystkich fantów jest zresztą dużo więcej i wciąż napływają nowe.  Jesteśmy pod wielkim wrażeniem zaangażowania mieszkańców gminy Mściwojów, lokalnych przedsiębiorców czy rolników, od których dostajemy nawet bony na warzywa czy węgiel – dodaje Marta Cieślik.

O godziny 13. w mściwojowskim zalewie odbędzie się popis morsów. Dwie godziny później wystartują uczestnicy biegu Spontan Race „Policz się z cukrzycą”. Finałowe granie oficjalnie rozpocznie się o godz. 15 w w świetlicy wiejskiej w Mściwojowie. Na przybyłych tam czeka m.in. wojskowa grochówka, degustacja domowych ciast, zabawy dla dzieci czy pokaz zumby, i co najważniejsze mnóstwo licytacji, z których dochód zasili konto WOŚP. Po sali przechadzać się będą wielkie maskotki Olaf, Myszka Miki i Minionek, a na scenie odbędą się licytacje. Na godz. 20. przewidziano pokaz fajerwerków.

Głównym koordynatorem orkiestry w Mściwojowie jest Artur Stachera.

Dodaj komentarz