MŚCIWOJÓW. Perełka turystyczna w Dolinie Wierzbiak

Budowa-ściezki-przyrodniczej1Szykuje się nie lada atrakcja dla turystów i mieszkańców gminy Mściwojów. Trwa budowa nowej ścieżki przyrodniczej w dolinie rzeki Wierzbiak wraz z 25- metrową wieżą widokową na Przedgórzu Sudeckim. Obiekt będzie dostępny dla zwiedzających już od stycznia przyszłego roku.

 Ścieżka rozpocznie swój bieg przy świetlicy wiejskiej w Mściwojowie. Poprowadzona zostanie przez park w kierunku Targoszyna, następnie do zbiornika wodnego i zakończy się na Winnej Górze, gdzie turyści będą mogli podziwiać Podgórze Kaczawskie z wieży widokowej.

– Spacerując ścieżką będzie można podziwiać niezwykłe bogactwo okolicznej fauny i flory. Znajdziemy różnorodne gatunki roślin wodnych oraz lądowych. Będzie można również podejrzeć różnorodne ptactwo oraz zwierzęta leśne– mówi Zbigniew Jaworski z Wydziału Inwestycji i Planowania Przestrzennego Urzędu Gminy Mściwojów.

Budowa-ścieżki-przyrodniczej2 Na trasie pojawią się tablice informacyjne, ławki, stojaki na rowery, kiosk informacyjny oraz parking. Turyści będą mogli skorzystać również ze stanowiska z panoramicznymi lunetami obserwacyjnymi. Ścieżka będzie również monitorowana i oświetlona.

 Budowa zakończy się w grudniu tego roku. Projekt kosztować będzie blisko 2 mln zł z czego ponad 90 proc. pochodzi ze środków zewnętrznych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska oraz z Unii Europejskiej.

 ER

 

Dodaj komentarz