Opublikowany: pt, Mar 20th, 2020

MOPS apeluje: załóż konto w banku

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Legnicy apeluje do osób, które pobierają świadczenia w gotówce, by dostarczyli urzędnikom numery kont bankowych, na które będą przelewane kolejne pieniądze. Dotyczy to wypłat, których dotychczas dokonywano w kasach MOPS-u i urzędów pocztowych.

Apel MOPS-u to reakcja na możliwy scenariusz na najbliższy czas, w którym wypłaty gotówkowe mogą zostać wstrzymane. Do mieszkańców nie trafią wtedy przysługujące im świadczenia. W wielu przypadkach mowa o jedynym źródle utrzymania, dlatego prośbę należy potraktować poważnie i odpowiedzialnie. Skala problemu jest spora, bo – jak szacują przedstawiciele Ośrodka, gotówkę w kasie, zamiast przelewów na bankowe konto, odbiera w mieście ponad 2,3 tys. osób.

Warto dodać, żę wszystkie świadczenia wypłacane przez MOPS nie podlegają egzekucji sądowej i administracyjnej. Informacji w tej sprawie udzielają pracownicy właściwych komórek merytorycznych MOPS. Wykaz telefonów do komórek organizacyjnych dostępny jest na stronie internetowej oraz BIP MOPS w Legnicy oraz na stronie internetowej: www.mopslegnica.pl.

Zlecenie przekazywania świadczeń na konto bankowe można złożyć osobiście, przesłać pocztą lub z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej E-PUAP.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..