Nie mógł się powstrzymać i znów kradł  

Niedługo po tym, jak został zwolniony po zatrzymaniu za kradzież roweru, 29-latek ukradł kolejny jednoślad, o wartości ponad 9,5 tysiąca złotych. Zdążył uciec, ale po kilku dniach wpadł w ręce głogowskich policjantów.

– Moment kradzieży zauważył nastolatek, który wszedł ze swoim pojazdem do klatki schodowej i na chwilę tam go pozostawił – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – Rower był zabezpieczony. To nie przeszkodziło 29 – latkowi w kradzieży. Pojazd został szybko odzyskany przez właścicieli. Jadąc samochodem zauważyli mężczyznę poruszającego się na ich rowerze. Zdołał jednak uciec.

Na podstawie zdjęcia policjanci szybko zorientowali się, kto jest sprawcą kradzieży. 29 – latek został zatrzymany po kilku dniach. Jak się okazało, nie próżnował. W sumie, usłyszał dziesięć zarzutów kradzieży, głównie w sklepach. Łączna wartość strat wynosi ponad 7 tys. zł. Mężczyzna działał w warunkach recydywy i teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Fot. KPP Głogów

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..