Mobilne patrole apelują do mieszkańców (WIDEO)

Do mieszkańców powiatu jaworskiego wyruszyły mobilne patrole policji. Od rana przez megafony z radiowozów funkcjonariusze apelują o pozostawanie w domach. Akcja adresowana jest przede wszystkim do ludzi starszych, którzy nie korzystają z internetu czy innych środków społecznego przekazu.

– To ogólnopolska akcja z prośbą o pozostanie w domach. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie prosimy o pozostawanie w domach. Jeżeli to konieczne istotne jest, by nie tworzyć grup i zachowywały bezpieczną odległość od siebie – mówi Ewa Kluczyńska z Jaworskiej policji.

Pani oficer dodaje też, że zdarzają się sytuacje lekceważenia przymusowej kwarantanny. KPP w Jaworze prowadzi obecnie trzy postępowania dotyczące zakazu opuszczania miejsca zamieszkania.

– Po pozytywnym zweryfikowaniu informacji na pewno wystąpimy do sądu z wnioskiem o ukaranie – dodaje oficer prasowy. Kary są wysokie. Sąd może nałożyć grzywnę do 5 tysięcy zł, a na wniosek państwowego powiatowego inspektora sanitarnego kara może być do 30 tys. zł.

Podobne patrole wyruszą do mieszkańców innych miejscowości w regionie. W Legnicy od rana akcję megafonową prowadzi Straż Miejska.

Materiał wideo TV Regionalna.pl:

Dodaj komentarz

*

code