Młodzieżowy sejmik czeka na nowych radnych

Końca dobiega szósta kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Do ubiegania się o mandat kolejnej kadencji zachęcają obecni radni. Jak twierdzą, to doskonała okazja, aby uwolnić swoje społeczne zapały.

Aby zostać radnym młodzieżowego sejmiku województwa dolnośląskiego, wystarczy mieć od piętnastu do dwudziestu jeden lat i chęć do działania na rzecz lokalnej społeczności.

– Można poznać bardzo fajny ludzi a do tego zrobić wiele na rzecz lokalnej społeczności, szczególnie młodzieży. Dzięki współpracy z radnym sejmiku dla dorosłych, możemy zrealizować wiele dobrych pomysłów, rozwiązywać problemy i podrzucać też własne idee – zachęca Rafał Tworkowski, radny VI kadencji Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

Sam Rafał przekonał się, że z pozycji radnego sejmiku łatwiej o realizację ważnych dla młodych ludzi postulatów. To wtedy, kiedy wspólnie z radnym miejskim z Głogowa, postarali się o biletomat na głogowskim dworcu. W efekcie urządzenie stanęło w holu i czas oczekiwania na bilet zdecydowanie się skrócił.

Tegoroczny nabór do młodzieżowego sejmiku wyjątkowo odbywa się drogą internetową. Formularz dostępny jest na stronie internetowej www.mlodziezowysejmik.pl. Czas na przesłanie zgłoszenia wyznaczono do końca lipca. Dotychczas w młodzieżowym sejmiku zasiadało 60 radnych, ale od kolejnej kadencji będzie ich tylko 30.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..