Opublikowany: pon, Gru 2nd, 2019

Młodzi ratownicy sprawdzili swoją wiedzę

Uczniowie dziewięciu szkół podstawowych z powiatu głogowskiego rywalizowali w konkursie “Mały Ratownik”, wykazując się wiedzą i umiejętnościami z zakresu m.in. pierwszej pomocy. Jak im poszło?

Miejscem zmagań była Szkoła Podstawowa nr 9 w Głogowie. Powiatowy konkurs wymagał udziału uczniów klas 1-3. Cel rywalizacji? Oswojenie dzieci z ideą niesienia bezinteresownej pomocy oraz zapewnienie im wiedzy i umiejętności, które mogą okazać się na wagę życia. Poza gospodarzami, wyzwanie podjęli uczniowie: SP 2, SP 8, SP 10, SP 11, SP 12, SP 14, SP Serby oraz SP Jerzmanowa.

Konkurs był podzielony na dwie części: teoretyczną i praktyczną. W ramach pierwszej młodzież musiała odpowiedzieć na pytania testu, a drugiej – sprawdzić się w obliczu konieczności udzielenia pierwszej pomocy. Dotyczyła ona, m.in.: resuscytacji krążeniowo-oddechowej, zarówno dorosłego, jak i dziecka; resuscytacji krążeniowo-oddechowej z użyciem AED; bandażowania rany z ciałem obcym; układania w pozycji bezpiecznej czy wyposażenia apteczki.

Ostatecznie 1. miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2, reprezentowana przez Magdalenę Bundziów i Patrycję Woźniak. Kolejne lokaty przypadły: SP Serby (Wiktor Jokiel i Kacper Kazimierczak) i SP 9 (Anna Kalicińska i Oliwier Niewiada). Zwycięzcy otrzymali dyplomy, pucharo, nagrody i drobne upominki. A na koniec? Pokaz sprzętu strażackiego OSP Bądzów i OSP Smardzów.

Źródło: Justyna Zarazińska, SP 9 w Głogowie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..