Opublikowany: nie, Lis 4th, 2018

Mistrzowie ortografii poszukiwani!

VIII Jaworskie Dyktando (fot. archiwum)

Wszyscy, którzy sądzą, że dobrze znają język ojczysty, mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas IX Jaworskiego Dyktanda o Pióro Burmistrza Jawora.

Ortograficzny konkurs jest otwarty nie tylko dla jaworzan. Nie mogą w nim brać udziału jedynie studenci i absolwenci filologii polskiej, nauczyciele poloniści, dwukrotni laureaci Jaworskiego Dyktanda oraz laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego.

Po raz pierwszy jaworskie dyktando zorganizowane zostało 13 lat temu. W sali, w której na co dzień obradowali miejscy radni, polonistce Jolancie Borkowskiej-Jadrowskiej udało się zebrać 50 osób. W kolejnej edycji było już dwa razy więcej uczestników, a na III Jaworskie Dyktando w 2010 r. przybyli już śmiałkowie z całej Polski.

Tegoroczne, dziewiąte dyktando zorganizowane zostanie 26 listopada o godz. 16.00 w Teatrze Miejskim w Jaworze. Patronatem objął je burmistrz Emilian Bera, który mistrzowi ortografii wręczy okolicznościowe pióro.

Jak zawsze teksty dyktanda do ostatniej chwili chronione są tajemnicą, a prace uczestników będą zakodowane, by zapewnić im anonimowość. W jury zasiądą jaworskie polonistki.

Do udziału w VIII Jaworskim Dyktandzie można zapisywać się do 16 listopada, telefonicznie lub osobiście w Jaworskim Ośrodku Kultury.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..