Mistrzostwa świata U-20 w Lubinie i Legnicy (WIDEO)

W 2019 roku odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej dla piłkarzy w kategorii wiekowej U-20. Polski Związek Piłki Nożnej stara się o organizację imprezy w naszym kraju. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mecze mogłyby odbyć się także w Lubinie i Legnicy.

Na przełomie maja i czerwca 2018 roku, dowiemy się czy Polska będzie gospodarzem mistrzostw świata U-20. PZPN jest jednym z kilku kandydatów, który ubiega się o ten zaszczyt. Obecnie musi wykazać bazę sportową, na której mają rywalizować piłkarze. W gronie miast, które miałyby być współorganizatorem mistrzostw, jest Lubin i Legnica.

Władze naszego miasta wraz z KGHM Zagłębiem Lubin już angażują się w przedsięwzięcie i podpisały umowę dotyczącą wynajmu stadionu piłkarskiego. – Chcielibyśmy, żeby te mistrzostwa odbyły się w Lubinie – potwierdza Jacek Mamiński, rzecznik prezydenta Lubina. – Podpisaliśmy umowę z KGHM Zagłębiem Lubin, umożliwiającą miastu staranie się o to, by mecze rozgrywane były na tutejszym stadionie. Taka umowa była niezbędna, ponieważ miasto nie jest właścicielem stadionu, a to właśnie samorząd może zabiegać o organizację mistrzostw. Wysłaliśmy już aplikację do PZPN-u i teraz czekamy na odpowiedź – wyjaśnia Mamiński.

W Lubinie mecze miałyby odbywać się na Stadionie Zagłębia. – Wczoraj wspólnie z władzami miasta Lubina złożyliśmy aplikację miasta gospodarza turnieju finałowego MŚ do lat 20 w 2019 roku. Mamy nadzieję, że FIFA powierzy Polsce organizacje mistrzostw, a Lubin będzie jednym z miast gospodarzy turnieju. Organizacja takiej imprezy w Lubinie to wielkie wyróżnienie, ale też pewnego rodzaju test dla klubu i władz samorządowych. System przekonany, że wspólnie sprostał temu zadaniu. Z niecierpliwością czekamy na termin wyboru i liczymy, że Lubin znajdzie się na liście miast kandydatów polskiej aplikacji do organizacji tego bardzo prestiżowego turnieju – podkreśla Robert Sadowski, prezes KGHM Zagłębia Lubin.

Pierwsze mistrzostwa do lat 20 zorganizowano w 1977 roku w Tunezji. Najwięcej tytułów w tej kategorii ma na swoim koncie Argentyna. W 1983 roku reprezentacja naszego kraju zajęła trzecie miejsce podczas turnieju w Meksyku. Na mistrzostwach świata występuje 24 drużyny. Turniej rozgrywany jest, co dwa lata.  Obecnie w kadrze U-20 jest powołany Dominik Jończy z Zagłębia Lubin. W kadrze grali także Damian Oko czy Filip Jagiełło.

 

Dodaj komentarz

*

code