Opublikowany: czw, Lip 11th, 2019

Ministerstwo Sportu da pieniądze na budowę hali Zagłębia Lubin

Wizualizacja hali (pierwotny projekt)

2 mln zł – co najmniej taką kwotą w najbliższych dwóch latach rząd zamierza dofinansować budowę hali sportowej przy stadionie Zagłębia Lubin. To jak na razie jedyny konkret związany z realizacją tej inwestycji. Czy prace ruszą jeszcze w tym roku?

Na oficjalnej stronie Ministerstwa Sportu własnie zamieszczono korektę Planu Rocznego na rok 2019 do Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. Jednym z zadań, jakie znalazły się na liście, jest budowa hali sportowej z zapleczem gastronomicznym przy stadionie Zagłębia Lubin. Proponowane przez resort dofinansowanie na ten cel wynosi 2 mln zł, z czego połowa miałaby zostać przekazana w przyszłym roku, a druga połowa w 2021 r. Jednym z warunków otrzymania tych środków jest złożenie stosownego wniosku, na co lubiński klub ma czas do końca października tego roku.

Potwierdzenie tej informacji znajdziemy również na stronie KGHM.

Dzięki wsparciu MSiT oraz właściciela klubu, KGHM Polska Miedź S.A., Zagłębie Lubin S.A. będzie mogło zoptymalizować proces szkolenia w Akademii, co w przyszłości przełoży się na jeszcze wyższy poziom zawodników. Hala sportowa będzie miała wielki wpływ na organizację pracy grup młodzieżowych szczególnie zimą, gdzie bardzo duże znaczenia podczas planowania zajęć młodych piłkarzy ma pogoda.

– czytamy w artykule.

– Z jednej strony jest to oczywiście wsparcie pierwszoligowego klubu, jednak ta inwestycja ma ogromne znaczenie dla całego regionu. Zdolni młodzi sportowcy zyskają doskonałą bazę do codziennych treningów. Jestem przekonany, że inwestujemy w przyszłą dumę polskiego sportu, a więc piłkarzy tak dobrych jak znani wychowankowie naszej Akademii: Krzysztof Piątek czy Piotr Zieliński – uważa Marcin Chludziński, prezes KGHM Polska Miedź SA.

Wizualizacja hali (pierwotny projekt)

Tymczasem, jeszcze kilka dni temu rzecznik prasowy klubu Paweł Junory poinformował nas, że budowa hali wprawdzie nie jest zagrożona, jednakże zmieni się nieco jej lokalizacja i sam projekt – co ważne – finansowana będzie z innego źródła. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.

Dziś rzecznik przyznaje, że rządowe wsparcie dla tej inwestycji prawdopodobnie będzie pochodzić z dwóch programów. Pierwszym z nich jest wspomniany już „Program inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, natomiast drugi to „Plan dla piłki”, zakładający m.in. budowę hal pneumatycznych (w pełni zadaszonych boisk piłkarskich). O ile w przypadku pierwszego z wymienionych znane są już pewne konkrety (o których mowa powyżej), o tyle drugi wciąż pozostaje tajemnicą klubu. – Nie chciałbym na tę chwilę zdradzać żadnych szczegółów, dopóki na ostatni guzik nie dopniemy wszystkich kwestii formalno-prawnych – mówi Paweł Junory zapytany m.in. o to, ile pieniędzy pochłonie inwestycja oraz jaką kwotę na ten cel musi zabezpieczyć sam klub.

Nie udało nam się też dowiedzieć, kiedy można się spodziewać rozpoczęcia prac budowlanych oraz ich najwcześniejszego zakończenia. Przedstawiciele Zagłębia Lubin nie zaprzeczyli jednak, że budowa mogłaby ruszyć jeszcze w tym roku…

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..