Opublikowany: sob, Paź 19th, 2019

Miliony na aktywizację rynku pracy

Ponad 4,5 mln zł udało się już pozyskać w tym roku na aktywizację rynku pracy w powiecie polkowickim.

– Spadek bezrobocia nastąpił w gminach Chocianów i Przemków, co jest szczególnie ważne, ponieważ to tam sytuacja na rynku pracy była najtrudniejsza – mówi Elwira Błażewska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Polkowicach. – Aktywizacja zawodowa mieszkańców gmin szczególnie narażonych na bezrobocie stanowi priorytet w naszych programach – podkreśla.

Jak dodaje dyrektor Błażewska, od początku roku z różnych źródeł udało się pozyskać ponad 4, 5 miliona złotych i są to środki poza limitem podstawowym Funduszu Pracy, który dla powiatu polkowickiego był bardzo niski i wynosił tylko 993 tysiące złotych. Dzięki temu utworzono m.in. kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Powstały nowe firmy, np. salony fryzjerskie, kosmetyczne czy kancelarie prawnicze. Zrealizowano też różne formy wsparcia, m.in.: zwrot kosztów za doposażenie lub utworzenie nowych miejsc pracy, staże, szkolenia, prace społecznie użyteczne, czy też interwencyjne oraz bony przesiedleńcze. Dzięki działaniom pośredniczącym, od początku roku prawie 540 cudzoziemców podjęło pracę u lokalnych pracodawców, z czego ponad 80 proc. to osoby narodowości ukraińskiej.

Z danych urzędu wynika, że stopa bezrobocia na koniec sierpnia wyniosła 4,1 proc. i była najniższa od początku roku. O 214 osób zmalała liczba bezrobotnych w porównaniu do stanu na koniec stycznia.

Fot. Powiat Polkowicki

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..